Pár tajností z deníku,
soukromé úvahy k nahlédnutí.
(Prognózy, které se přesně vyplňují.)


15.7.2016:    Televize právě hlásí pokus o vojenský převrat v Turecku, v ulicích tanky, nad nimi stíhačky, občas shluk lidí, z reproduktorů zní zmatky redaktorů: "islámský terorismus..."
Přitom je jasné, že jde o něco zcela jiného: vedení armády se pokouší zastavit kleriky ovládající stále více politiky islámského Turecka. Pokus předem marný, (!) vedení armády bylo už dříve rozbito, ta skupina vojáků je zcela jistě slabá, to nevyjde...

Vazby armádních pučistů na USA, zájmy a rukopis jsou evidentní,
hned při prvním pohledu, dlouhodobě známé.
Celé je to zbytečné, říkám si okamžitě, to nevyjde, jen zhorší stav, způsobí katastrofu.
Islámci využijí pokus o převrat jako příležitost k rychlému převzetí totální moci.

Hledím na islámský vliv v Evropě s nevůlí, ledacos z mých soukromých analýz vykradl a použil špicl (ještě mne u toho pošlapal), ale převrat v Turecku jsem nezauvažoval ani slovem, natož tak tupým způsobem.
Nějaký místní poskok dělá ozbrojený puč proti prezidentovi – a neví ani kde je. Tak jak ho chce dostat? Jak chce obsadit 80 milionovou zemi s několika oficíry? Neschopnost, hloupost.
To musel nařídit nějaký vachmajstr, „voni jsou vopravdu hlava, pane vachmajstr!“  :-D  
(©skutečný génius Jaroslav Hašek, Dobrý voják Švejk, k omezenci s šavlí.)

Turecká armáda byla vždy napojená na USA, technicky, finančně, personálně.
O puči vojáků napojených na USA, v zemi NATO, musel vědět šéf CIA, předem. Věděl a nezasáhl, nechal ho běžet, tedy schválil.
Otřesnou hloupost, a vojenskou diktaturu.
Armáda posloužila jako nástroj.
[Doplněno při zveřejnění: seznamte se, na fotce je Brennan, šéf CIA. ]
Armádní puč vojáků napojených na USA, schválený CIA, v zemi NATO, tak zásadní akci musel předem schválit nadřízený šéfa CIA: Obama.
Předem marným a nesmyslným pučem podělal Turecko a obranu celého jihovýchodu Evropy.
Hrozí, že přes rozložené hranice se povalí miliony migrantů každý rok.

Proč vůbec? Erdogan neposlouchal komandování z Washingtonu,
pokecal si trochu smířlivěji s Putinem, tak jako dřív než mu sestřelil stíhačku ze zpupnosti, ale s tím se pořád dalo nějak pracovat.
Erdogan využíval zájmu všech stran o Turecko a zvyšoval cenu, ale tak draho že ani fondy Ruska nestačily.
Chtěl být zcela svůj.
Erdogana teprve teď pučem posunuly USA až tak k Putinovi, jak by Putin sám nikdy nedokázal.
Průšvih s historickými důsledky, obrovská ztráta.

Tamní propaganda udělá z Erdogana „mučedníka ohrožovaného nepřáteli islámské demokracie, z boží vůle přeživšího atentát,“ který v situaci ohrožení země vnitřními i vnějšími nepřáteli, „tvrdými hrozbami, stejně musí vládnout i on.“
[Doslovně se potvrdilo. prosinec 2016]
Opozice bude jen ta povolená Erdoganem „vůdcem národa, novým Otcem Turků s bojovým vítězstvím na štítě“ (parafráze na AtaTürka M. Kemala, vítěze nad invazí západu v I. sv.válce), může každého odstranit jak se mu zlíbí, ustaví Národní frontu partají poslušných Erdoganovi (klasický princip totality, vždy stejný).
Následné divadlo tvrdé islámské „demokracie“ v Turecku samozřejmě nazvou „všechny demokratické síly s vyloučením zrádců a teroristů.“
[Doslovně se potvrdilo. prosinec 2016]
Politická scéna uvnitř Turecka ztuhne strachem z Erdogana, ze sebe navzájem, ze stupidity těch venku, kteří použili sekularisty jako kus hadru a nechali je napospas. (To u nás taky známe.) Nahoře, na špičce mocenské pyramidy, zbude absolutní vládce držený z vůle kleriků. Jaká s ním bude řeč, po zkušenosti že ho do krku píchli nožem nabroušeným v USA?
Co vlastně má ze smluv s USA, účasti v paktu – co když vyváže Turecko ze smluv?

Kaddáfího, před tím i Castra, pokusy o likvidaci, bombardováním, Američané dotlačili do široké náruče Ruska už kdysi (následovala atomová krize kousek od břehů USA), teď k Rusům dotlačili dalšího, silného vládce přímo na hranicích Západu, takže vachmajstrova schopnost poučit se: nula.
K nezaplacení.


Je ten vachmajstr schopný domyslet co všechno podělal? Ztráta strategických letišť... Koktá teď, že místo Turecka má v oblasti vytipovanou malou Gruzii, která je ve svízelné situaci a ráda by se dostala do NATO? Jak by tam dostal zásoby, když bosporské průlivy budou kontrolovány nepřátelsky naladěnými silami? Hlavně že jsou to samý vice-maršál a kontras-admirál.
[Potvrzení předpovězených důsledků: Kvůli hrozící ztrátě tureckých letišť, následku puče zorganizovaného USA, americkým bombardérům zprovoznili letiště v Izraeli. (září 2017) Evidentně k bombardování Sýrie a Iráku. Má to mínusy z hlediska USA: jakákoli aktivita Američanů z Izraele bude v očích Arabů zahrnuta pod nálepku "židovská invaze" atd., takže těžko bude obyvatelstvu zdůvodnitelná místními kolaboranty v Saúdské Arábii, na rozdíl od dřívější invaze amerických tankových divizí do Kuvajtu-Iráku. Každá místní šarvátka mezi Izraelci a obyvatelstvem (usazeným po tisíc let) zatáhne do konfliktu přímo USA, což ...
Izraelci využijí své důležitosti jako jednoho z posledních záchytných bodů, budou požadovat ještě víc peněz-zbraní, než brali dosud. Aspoň se ukáže jasně, že Izrael byl dlouhodobě vydržován finančními a zbrojními toky z USA jako záložní strategická základna v Arabské oblasti, kousek od ropného zálivu, Suezského průplavu, i když se o tom muselo mlčet.]

Na začátku Arabského jara „v zájmu demokracie, vítězství hodnot západu,“ (pamatujete si propagandistickou masáž, ovládající svět roku 2012 a dalších?) pustily USA k moci v Egyptě Muslimské bratrstvo ačkoli nastolovalo diktaturu samozvaných kleriků, odsouhlasil to  Ušoun Obama. Dokonce včetně ošoupaného scénáře převratů, jen místo "náměstí Majdan" použili "náměstí Tahrír". Později, když prakticky viděli do jakého propadu to dovedli (ačkoli důsledek=katastrofa byla jasná předem a někteří riskovali aby varovali, předem), nejmocnější chytráčci pak museli dodatečně demontovat Muslimské bratrstvo zase od moci, ačkoli ho předtím vyzdvihly, demontovat ještě rozsáhlejším násilím (dementi) s tisíci mrtvými, což zamlčela cenzurovaná západní média.

Tisíce mrtvých lidí a návrat stěží k původnímu stavu, vojenské diktatuře, "demokrat" Obama a důsledek jeho omylu v Egyptě. Voni jsou opravdu hlava, pane vachmajstr.

Ještě že si mohl přečíst v napíchnutém počítači jak vytěžit miliardy ze soukromých analýz programů DARPA a řady dalších. Jinak by Obamově manželce nezbyl ani milion na kadeřníka, když agituje za migrantské zaplavení USA a Evropy.

Není jasné jakým průběhem puč přesně proběhne, ale selže. Naštvaný Erdogan se přimkne k Rusku, začne koketovat víc s Islámským státem a dalšími zeměmi na východě, rozvolní tajnou kooperaci s Izraelem,
[potvrdilo se o rok a půl později, 10.12.2017 vyhlásil Erdogan "Izrael je teroristický stát"]
začne tvrději šlapat po Kurdech (kteří byli nástrojem Západu v potýkání s ISIL), bude hrozit vpuštěním záplavy migrantů do Evropy. Možná pohrozí i vystoupením z paktu. Což bylo zřejmě bráno jako záminka spuštění puče těmi tupci v CIA, ale ve skutečnosti to způsobili sami v důsledku vlastní stupidity.
[Omlouvám se čtenářům za poznámky v deníku, původně byly četnější a přiléhavější. ]
Teď bude Erdogan držet, spolu s Ruskem, palec na krční tepně zásobování Evropy energiemi (ropou, plynem), z velké části. Bude nás to stát peníze a bezpečnost pod tlakem, kvůli těm hlup**ům z tajných služeb.


Přitom ty převraty, chaos a bombardování v Arábii byly zbytečné od začátku, chyby a packalství slavných "géniů" nahoře. Ačkoli byli varováni předem. Varováni veřejně, pak varování a analýzy viděli i ve vykrádaných počítačích.
K vysvětlení souvislostí, utajovaných v médiích, následující dny napsán doplněk:

Hledání iniciátora puče je jednoduchá logika, armáda byla vždy sekulární, zejména letectvo, oproti zbytku Turecka.
[Vzápětí se to potvrdilo, pučisté se přihlásili k sekulární tradici vlády v Turecku.]
Když část této armády, s výraznou složkou letectva, právě vtrhla do ulic, jde jasně o převrat se záměrem sekulární diktatury, proti postupu klerikálů. Postup klerikálů byl dlouhodobý. Erdogan zvolený za islámskou stranu už dřív vyhodil kompletní vedení armády a dosadil svoje lidi.
Příčina stejná: sekulární vedení armády připravovalo puč. Už tehdy, a někdo to vyžvanil.

Erdoganovo prohlášení "chystali puč", při pohledu na tanky v dnešních ulicích, odpovídalo skutečnosti, už když vedení armády měnil Erdogan poprvé, a teď znovu při skutečném pokusu o puč. Pozdním, po výměně původního velení armády za Erdoganovy lidi zůstane větší část armády při pokusu o dodatečný puč v kasárnách (zvlášť když většina řadových vojáků je nábožná, nebudou střílet do vlastních lidí).
Řadoví policisté jsou klerikální, policie bude jasně na straně Erdoganovy vlády, nepodléhá armádnímu vedení.
Pokus o palácový puč v takové situaci selže, vede k občanské válce v ulicích, a vzhledem k početnímu nepoměru je situace pučistů beznadějná předem.
To je okamžitě jasné každému, kdo dokáže přečíst pár stránek zpráv a má na krku něco jiného než o***í hlavu.

(Později)
Nakonec se to vyjasnilo početním přetlačováním v ulicích: Erdogan si uvědomil, že naprostá většina národa stojí za ním a poslouchá kleriky, vyzval lidi aby vyšli do ulic. Obrovské davy, pomalu se sunoucí k tankům, přesvědčily těch několik vojínů, že nemají šanci.
Výmluvné bylo, že puč vedl odvolaný generál letectva, letectvo tvořilo výraznou složku pučistů. Jak chce brát zajatce z letadel? Puč vedl generál odvolaný, bez pravomocí, čili pučisté neměli pod kontrolou žádné větší vojenské struktury, jen několik skupinek. To se sice ukázalo až o několik hodin později, ale bylo to patrné už v prvních záběrech z ulic: slabé pozemní jednotky, nějaký počet letadel.

Právě zúčastněné letectvo a posádky leteckých základen byly ve styku s Američany, jejich sekulárním způsobem života, každodenně a dlouho. Američané kdysi připojili poloislámské Turecko do NATO jen kvůli základnám pro atomové rakety v blízkosti ruských ropných polí a průmyslu (rozmístěním raket Jupiter v Turecku vyvolali odvetné umístění ruských raket na Kubě a málem vypukla válečná apokalypsa planety) a k získání letišť pro atomové bombardéry proti Rusku. Ty cvičili, vedli provoz každý den po desítky let, dodávali Turecku vybavení, Turky v leteckých silách platili a školili Američané, v dennodenním styku, personál leteckých sil převzal západní způsob života, i jejich rodiny. Těm se muselo příčit posouvání státního režimu ke svázané klerikální společnosti.
Při každodenním styku s Američany, často na dlouhodobých stážích v USA, mnoho tureckých oficírů bylo navázáno těsněji, než je normální. Jinak řečeno, z obvyklého průběhu dějů někteří oficíři na tureckých letištích byli agenti Američanů. Mnohé z nich vyhodil Erdogan už dříve, konstatoval suše: "chystali puč". Od okamžiku čistky a výměny velení armády byl výsledek dalšího vývoje předem jasný: Erdogan to stihl dřív, další ozbrojený pokus už byl ztracený předem, nemožný, zbylá skupinka vojáků nebude mít sílu na to, aby ovládla zemi s 80 miliony musulmany.
To sice mohlo někoho mrzet, ale zkusit puč i za tak marné situace byla hovadina, která jen zhoršila poměry, zabránila jakýmkoli jiným možnostem vývoje a naopak nasměrovala celou zemi na odvrácenou trajektorii.

Pučisté potřebovali politický idol, vládce kterého dosadí místo Erdogana, bude přijatelný pro musulmanské obyvatelstvo aspoň formálně:
klerik Gülen se pohyboval v mocenských patrech dávno, znal se s Erdoganem osobně
(viz obr.),
spolupracovali dlouho, než se rozešli. Údajně v postoji ke korupci a několika dalším, dá se předpokládat že Gülen inklinoval k západu a Erdogan k místním imámům, kteří mu zajišťovali volební hlasy. Rozpory se změnily v běžný souboj o moc, Gülen neměl podporu Turků, prohrál a musel utéct. Podstatné je uvědomit si, že Erdogan mohl zatknout Gülena už před pučem, právě proto Gülen musel utéct, ví že Erdogan mohl zatýkat a odstraňovat nepohodlné už dávno, E. vyházel velení armády a kde čeho dalšího, jak si zamanul.

Erdogan NEPOTŘEBOVAL puč.

Takže tvrzení "Erdogan uspořádal puč sám proti sobě, jako záminku aby mohl vyhazovat opozičníky," je protismyslné. Vědomá lež Gülena. Gülen sám pocítil na sobě, když musel zdrhnout, že Erdogan vyhodil koho se mu zlíbilo dávno před pučem. Nepotřeboval žádný puč. Přitvrzoval čím dál víc se stávajícím aparátem režimu, který ovládal.

Přitvrzování a postupnému zmenšování moci sekularistů v armádě odpovídá reakce,
poslední pokus sekulárních sil vzepřít se, z pocitu bez-perspektivnosti, krajní metodou:

OZBROJENÝ PUČ, poslední pokus o vzepření, POTŘEBOVALA JEN OPOZICE.

Jasné od první vteřiny. Pokus zpackaný, pozdní a marný od samého nápadu.
Když se nepovedl, dezinformace od Gülena tvrdí: "islamista E. přemluvil sekulární důstojníky, aby na něj uspořádali puč, aby je mohl vyházet," rozporné tvrzení proti logice, proti faktům a normálnímu uvažování.
Politický idol pučistů, Gülen, odvádí pozornost a evidentně lže. Lže systematicky, ve věci puče a jeho organizace. Byl součástí puče.

Aktivní a halasný opozičník Gülen sedí v USA a po 10 let volá že prezident státu NATO má být svržen! To musely americké tajné služby monitorovat z povinnosti. Část spiklenců působila na americkém území, s veřejně deklarovanou snahou svrhnout vládu v zemi NATO. Která je součástí paktu z vojensko-strategických zájmů USA. Ty ohrožuje ozbrojený převrat aktivistů z amerického území, a CIA tvrdí že o něm "neví"?  :-D
Bylo povinností CIA je sledovat, organizátory puče na vlastních základnách, aktivisty, Gülena na území USA, a taky to dělala. CIA věděla o puči dlouho dopředu. A nezasáhla.
Ve věci vojenského převratu a občanské války v zemi NATO, strategicky důležité. Věděla o tom, a nezasáhla. To znamená, že souhlasila s pučem, předem. CIA stála na straně pučistů, odsouhlasila to.
Když tajné služby USA zapírají činnost kterou rutinně a povinně dělají, jsou oficiálně povinny ji dělat – a popírají normální skutečnost, popírají normální povinnost, je jasné že úmyslně lžou, aby nevyšlo najevo, že o puči věděly předem, mají ho na triku.

K převratu v členském státu Severoatlantické aliance, k vraždě demokraticky zvoleného prezidenta a postřílení poslanců místního parlamentu musela CIA mít souhlas nadřízeného = prezidenta USA = Obamy.

Každý velitel armády v členském státu NATO chápe, že pokusit se svrhnout místní vládu (teď tureckou) může jen se souhlasem mocnějšího než místní vláda, souhlasem šéfa paktu = prezidenta USA = Obamy, aby nezasáhl. Prezident USA věděl o vojenském převratu předem, odsouhlasil ho.

Nikdo z amerických "přátel humanity" se samozřejmě neúčastnil osobně zabíjení, nesměli být k chycení s kvérem v ruce, jen běhali po základnách dávno před tím, než byl vyhlášen poplach a nástup se zbraněmi. Na akci měli domluvené místní aktivisty, jako pokaždé.

Jenže Erdogan zatím nemůže obvinit USA z vyvolání převratu v jiné zemi, z pokusu o vraždu demokraticky zvoleného prezidenta a rozstřílení legálního parlamentu americkými poskoky, jde o tak zásadní nařčení, fakticky i ideologicky, že Erdogan i Turecko by museli čelit otevřeným útokům USA. Vyhazov Turecka z NATO, zrušení přístupových jednání do EU, obchodní válka. Až to jednou udělají, pak Erdogan řekne jak to bylo.
[Potvrzuje se (prosinec 2016): Merkelová tlačí na ukončení jednání s Tureckem.   V pokračujícím rozkolu Erdogan řekl, že na jednáních už netrvá. (říjen 2017)]
Dosud jsou soudní procesy s pučisty připravovány (o metodách výslechů netřeba si dělat iluze, zabili 200 lidí) tak, že při veřejných výpovědích u soudu nebudou zmiňovat podíl USA výslovně, zamlčí agenturní vazby aktérů puče na CIA, ve svém vlastním zájmu. Napojení na americkou tajnou službu vyplave na povrch později.
Erdogan do tak krajního střetu zatím nejde, bojí se: když stovky vašich lidí povraždí extrémně mocné USA, pokouší se zabít i vás, drží vás v zaměřovači zbraní po dlouhé hodiny (Erdogan kroužil v malém letadle nad nočním Tureckem, letiště ho odmítla přijmout, za ocasem měl stíhačku, jejíž pilot s prstem na spoušti byl jedna ruka s Američany), usilují vás zabít už dlouhá léta, uniknete o vlásek vraždě, taky se budete bát. Budete hledat způsob jak nejít do otevřeného střetu, vyhnout se střetu krajními prostředky.
Samotnému Erdoganovi stačí nějak přežít uvnitř Turecka, ví že teď už Američané nemohou zasahovat do přitvrzování tureckého režimu, postupné změny systému, kterým se udrží u moci a současně si zajistí osobní fyzické přežití.

Zájmem Ruska je, aby se Turecko trhlo od NATO, tím se zbaví hrozby amerických bombardérů v těsné blízkosti svých průmyslových center na jihu Ruska, zajistí si Černé moře pro sebe, Sýrii,...

Američané zatím nechtějí otevřenou roztržku a souboj: potřebují turecké základny k bombardování Sýrie a Iráku a Afghánistánu, dlouhodobě k bombardování Ruska.

použijí skrytou hrozbu Turecku: možné roztržení, vyhlášením Kurdistánu. Metoda nátlaku USA, stejně jako vůči Íránu, Iráku, Sýrii.

Turecko bude pod hrozbou rozdělení země, na východě odtržením kurdských oblastí. Kurdové jsou vyzbrojováni Američany, akorát se nemohou postavit do frontálního střetu. USA artikuluje nátlak na Turecko v zákulisí: "dokud budete držet lajnu, za Kurdy se nepostavíme otevřeně mocensky a necháme vás, ať je pobíjíte v místních bojích. Pokud se odštěpíte od NATO, za Kurdy se postavíme a roztrháme Turecko na kusy."
Je výmluvné, že dosud západní média hřímala odsudky na adresu "Kurdů-teroristů", ale když se puč lampasáků (spolupracujících s Američany) v Turecku nepodařil a Erdogan utekl do Moskvy, náhle otočila západní propaganda naopak a líčí jak jsou (včerejší teroristé) národem utiskovaným "ošklivými Araby a Osmany a Peršany a ..." Včera tvrdila opak, to dělají všechny propagandy na světě. Jen je legrační tvrzení, že západní propaganda je "jediná pravdivá" ačkoli tvrdí každou chvíli něco jiného, co se zrovna hodí mocenským zájmům USA a skupin, které drží politiky na nitkách.
Rozdělení hrozí dalším zemím: Sýrii, kde kurdská oblast je de fakto samostatným útvarem, jen zatím neuznaným mezinárodně, USA s uznáním zatím čekají = metoda nátlaku na Turecko. Jelikož až uznají Kurdský stát kdekoli, v sousedních zemích včetně Turecka jsou rozsáhlá kurdská území, která chtějí přejít ke Kurdistánu.
Tvoří čtvrtinu území a obyvatelstva také v Iráku. Zatímco centrální "vláda" v Bagdádu je iluzivní  sešlostí zástupců válčících kmenů (©Jistě, pane premiére) v občanské válce se statisíci mrtvými po americké invazi, USA udržují bagdádskou formální maškarádu, aby malovaly zdání nějakého státu a mohly s ním uzavírat ropné smlouvy. (A snižovat cenu ropy, čímž finančně podlamují Rusy...)
Tuto vládu, až přijde čas přetlačování s Kurdistánem, přestanou USA držet: rozdělí Irák a uzavřou separátní smlouvy s jednotlivými částmi.
Je otázka, jak zvládnou zbylé území, jehož obyvatelstvo je z 90% navázáno na Írán a jeho náboženství...
(Vím jak se to dá udělat, ale nebudu napovídat "géniům", kteří vyvolali nesmyslný puč v Turecku a způsobili téměř strategickou katastrofu, teď se motají v důsledcích. Zbytečně tam pozabíjeli stovky nevinných lidí, když nebudu počítat vlastní maličkost, na tu už vůbec sere pes, otravují štěnicemi a sledovačkou fízlů, aby si nakradli, neschopní.)
Kurdové obývají velkou část území Iránu, takže vznik Kurdistánu a odštěpenecké tendence jsou nátlakem i na Írán, což je taktéž výhodné USA...
S minimálními náklady několik výsledků: tlak na Írán (vyhovuje zájmu Izraele, kvůli nepohodlnému jadernému programu Íránu a vazbám v celém regionu, placenými ropou), tlak na Irák (ropa), tlak na Sýrii (Rusko), tlak na Turecko (se strategickou polohou včetně ropovodů, letišť, průplavů). Přitom všechnu špinavou práci za USA udělají Kurdové, aktivně. Podobně jako puč a pokus o občanskou válku v Turecku vykonali místní lampasáci, dlouhodobě spolupracující s USA. Pokud stupidní bossové v západních strukturách nedomysleli důsledky a vývoj, tak jsem jim to vybrebtal, nechtíc, jen jsem chtěl připomenout lidem slova klasika:  "já vám říkal předem, že to ty hřebíčky neudrží!!!" :-)   ©Jaroslav Foglar ♥

(O měsíc později)
EU, která patří k západu jako spojenec USA, ale neorganizovala přímo puč, teď slouží coby poslíček vzkazů, tlačí na Erdogana, aby nepopravoval vrahy, aktéry ozbrojené vzpoury armády a masových vražd organizovaných Západem.
K nátlaku využívají ekonomické síly EU (dominantního odběratele Turecka), přikládají Erdoganovi na krk nůž ekonomické likvidace Turecka, vydírání skryté za kulisami "přátelských" rozhovorů, návštěv Merkelové a dalších: "EU přestane brát zboží z Turecka, uvalí celní poplatky, bariéry tureckému zboží, takže turecká výroba chcípne." I za cenu zdražení zboží pro obyvatele Evropy (establishment EU stejně chce vyvolat inflaci, aby znehodnotil naše peníze, smazal dluhy povalečů v Řecku, Itálii, Španělsku, bankách "vyvolených", parazitů vedených šéfem centrální banky Draghim). To je obsah skrytého vydírání od vůdců Západu: EU přežije zdražení tureckého zboží, zatímco v Turecku se zastaví výroba, nezaměstnaností vyvolané bouře udělají potíže vládě, Erdogan bude odpraven někde po straně, tamní poskoci už sní o dalším puči.

Stejně jako Kaddáfího odpravil po straně místní gang, vytažený nahoru Západem, dodávkami, bombardováním,...
Směšné na politice Západu je, že při odstranění vzpurného Kaddáfího v Lybii vytáhl nahoru islamisty (!) a vyvolal tím migrační příliv do Evropy, přesně jak Kaddáfí vzkazoval v poslední větě, když mu došlo, že bombardování západu skončí až jeho smrtí: "já jsem zadržoval migranty, navalí se k vám po mé smrti." Což se vyplnilo, kvůli tupcům u moci.


(O rok později)
Teď západní tajné služby musí platit peníze islamistům ovládajícím Lybii (aby zastavili příliv migrantů), tlupa úchylů co sedí u monitorů opodál. Před tím oddělaly Kaddáfího, který migraci bránil desítky let sám, jenomže bránil i Lybijskou ropu, tak ho nechali zavraždit včerejší západní "přátelé". Krátkozrací (když už někomu nevadí, že jsou stejní zmetci, jako jiní darebáci u moci).
Islamisté jsou také nestálí: jejich gangy shrábly peníze, pár milionů dolarů, za zastavení pašování, i když z douhodobého hlediska je islámu výhodnější poslat co nejvíc souvěrců do Evropy a ještě na tom vydělávat mnohem víc dolarů...

Západ se pokusil v Turecku zbavit vzpurného Erdogana jako Kaddáfího, jenže vraždy nedosáhly až k němu, Turecko je pevnější než Lybie a nebylo možné ho rozbít západními letadly v rámci "humanitárního bombardování parlamentu v zájmu demokracie při bratrské pomoci".
Teď hrozí příliv migrantů přes Turecko, jako Erdoganova odveta, metoda nátlaku.
[Erdogan to později skutečně naznačil narážkami v přetlačování skrytých hrozeb.]


Ledacos se dalo předvídat, ale těžko mohlo člověka napadnout, že přeskočí v palici jedné z nejmocnějších osob na zemi, Brennanovi (šéf CIA), a nařídí ozbrojený puč ve státě NATO, vraždu demokraticky zvoleného prezidenta a poslanců, takové zkraty se předvídat nedají: vyvolání občanské války, předem ztracené, nesmyslné, a zpackané.

Vůdcové západního světa za posledních 20 let zničili část zeměkoule, podělali a podělají co můžou, při tom se smějí do kamer, natřásají na banketech, rozdávají si navzájem medaile za "profesionální" činnost, pozabíjeli statisíce žen a dětí, to je na blití. Pak se jdou spokojeně cachtat na soukromé pláže miliardářů s ubohým vkusem. Hlídáni nedotknutelnými agenty, kteří zabíjí i prezidenty, zabíjí dokonce vlastní prezidenty (Kennedyho), a nic se jim nestane, myslí si.

Stačí se podívat, jak vedli celý svět před r. 2012 do sraček. Jeden převrat za druhým, a kohokoli nastolili nebo rozbombardovali, výsledek byl ještě horší. (Svět, z pohledu fízlů, se vymykal jejich kontrole.) Vývoj se chvilku vzbráboral po roce 2012, když dostali vodítko co se vlastně děje a k čemu směrovat, trochu se to vzpamatovalo. Ale když něco udělali po svém, naposledy když samostatného Erdogana se pokusil podříznout psychopat Brennan (CIA), možná způsobil ztrátu strategicky důležitého pole na globální šachovnici. Ovšem obviní všechny ostatní, že ten puč spáchali, dal si důkladný pozor, aby nezanechal důkazy, nebylo možné na něj ukázat.

Dokonce ani oběť, vládce celého státu a vůdce 80-milionového národa (po atentátu už vzdáleného od Západu), nemůže zatím říct ani dokázat jak to bylo. Natož aby to svinstvo fízlů vůči sobě usvědčil osamělý běžec, jehož každý pohyb je pod kontrolou. Může jenom vzkázat zlodějům z CIA: zprasili jste všechno, na co jste šáhli po vašem. Jen když jste na něco vykradli jiné řešení, to fungovalo, bez ztráty jediného našeho života, bez ztráty jediného života arabských civilistů, za úspor stamiliard dolarů. Které jste pak mohli rozkrást, parazitovat, kvůli tomu jste to dělali jako anonymní zlodějinu.
Akorát k Turecku nebyl žádný návod, jelikož tvůrce úspěšných řešení s ním nemínil nic zásadně převratného dělat, na to stačily normální postupy.
Tedy jak kdo chápe normální postupy, vy ne, kreténi z tajných služeb, nezvládnete ani vybrání jednoho kýblu …kejch hoven. (© satirická kniha "Jak jsem vyhrál válku" :-D vytvořená skvělým Patrickem Ryanem, prošel světovou válkou, přesné postřehy, báječná parodie, člověk se pobaví)Technická poznámka k provedení: puč měli vykonat vojáci z leteckých základen, zejména Incirlick. Základny bombardérů byly 60 let namířeny proti Rusku. Je přirozené, že Rusko, ohrožené těmi základnami, na nich získalo informátory, aby zavolali, pokud piloti začnou lézt do kokpitů a do pumovnic se začnou nakládat atomové bomby. Rusko mělo na získání oček 60 let, bylo jisté že na tureckých základnách má několik agentů. (To bylo jasné každému, kdo ví jak to chodí a trochu myslí.)
Když agent v noční směně uvidí přípravu množství stíhaček, poplach mužstvu a vyzbrojování ostrou municí, zvěsti že se jde na Erdogana, o takové divočině pochopitelně dá vědět ruskému rezidentovi. Zahlásí "něco se děje", okolnímu chaosu sice nerozumí, ale není to předpokládaný scénář jaderné války. Jde o nějakou bojovou akci, zřejmě uvnitř Turecka, jde fáma že bude nastolena vojenská vláda pod vedením exulantského Gülena, politického idolu předloženého vojákům. Ten sídlí v USA...
Co udělá Rusko, které bylo po dlouhou dobu komplicem Erdogana při nátlaku na EU? Bude rozhodovat, zda v Turecku umožní vojenskou diktaturu amerických loutek, rozšíření oblasti blízkovýchodních zemí okupovaných USA (Afghánistán, Irák). Pokud v Rusku je nějaký člověk který myslí, pochopí že jediné, co z puče může vzniknout, je vleklá občanská válka. V 80-milionové zemi kousek od Ruska, přes Turecko vedou ropovody a plynovody, ovládá průlivy Bospor a Dardanely, přes které jde ruský obchod... Pokud se pučisté nezastaví hned na začátku. A tak Rusové dají vědět Erdoganovi, aby se zachránil. Je to v krátkodobém i strategickém zájmu Ruska a navíc si zavážou Erdogana, který se odštěpí od Západu.

To přece muselo být jasné předem, komukoli kdo má v hlavě mozek.
    Tak to i skutečně proběhlo, útočnému komandu, mířícímu do hotelu, Erdogan unikl na poslední chvíli, evidentně dostal echo, pak byl velice vděčný Rusům. To je osobní rovina příběhu. Dosud sebevědomý vůči Rusům (jejich stíhačku sestřelil Erdogan, pamatujete?), náhle byl vyděšený, schlíplý a úslužný: okamžitě po potření puče odletěl škemrat o záštitu do Moskvy, kde ho přijal spokojený Putin, jistě nadiktoval Erdoganovi podmínky co musí dělat, odkud kam se může pohybovat.

Tento vývoj, logický a zcela nutný, od přítomnosti ruského informátora na leteckých základnách, přes varování Erdoganovi, po selhání puče, tyto jednoduché skutečnosti, nedošly nikomu v CIA. Ukázka, jaké tlupy b**ů jsou tajné služby.
Těží z technologické převahy amerického průmyslu, špičkové techniky, množství peněz, ale personálně je CIA jen tlupa i*****. Způsobili katastrofu, ze které vidíte jen pomaličku se vynořující špičku, závažnost je mimořádná, ke zhodnocení agentury je na místě použít nejhorší nadávky, zejména stran nízké inteligence.
Přitom můžou zabít koho chtějí.
Však se Erdogan bytostně bojí, od noci puče. Důkaz, že puč amerických "spojenců" byl reálně namířen proti Erdoganovi.

Sám sebe by se nebál při "organizaci puče sám proti sobě, čili by věděl že mu nic nehrozilo". To nemělo logiku, šlo jen o žvásty Gülena. Puč organizovali Gülenovi poskoci pod dohledem CIA na příkaz Obamy, prezidenta USA. Rozpoznáno okamžitě (ale není situace k chlubení).
I kvůli schopnosti vidět skryté souvislosti, za různými sviňárnami, vyhrožovali vraždou, výslovně na ulici, likvidací, příslušníci BIS. Smrdí tady dlouho, a při rozsahu operace je jasné že o tom vláda ví. To je ta "demokracie".

Teď jsem našel v posteli kámen. Že by ten šutr někomu „vypadl z ledvin“? Nebo kameny „padají lidem ze srdce, zhmotňují se ideje“? Nebo „lidem padají z hlavy zkamenělé závity, jelikož jsou staří jako fosílie“?  :-]
Do bytu chodím jen já, právě že jenom já, jelikož v bytě smrdí fízlové z BIS. Kámen do postele strčil fízl z BIS. Asi abych měl „tvrdší spaní na tvrdým.“

Jednu dobu, pokaždé když jsem v posteli stáhnul textil, přesně v ten okamžik houkl fízl sirénou zpoza rohu, způsobem vyhrazeným jen aby se přihlásil. První den to mohla být náhoda, druhý den už ne, a po opakování třetí den je ocelová jistota, že v ložnici je cizí kamera. Za těmi štěnicemi lozí fízlové do bytů (a úchylní „srandisté“ strkají kameny do postelí): lozí aby seřídili kamery, napíchané do ložnic lidí, do omítky vedle kabelů elektrického rozvodu.
Když u monitorů povalující se voyeři z tajné služby nevidí všechno co potřebují při slintání, „když se sledované objekty dostanou mimo záběr kamer fízlů, do slepého místa, tak fízl kamenem podloží aktéry, aby byli výš v záběru.“ :-/

Věci v bytě převrátili naštorc, tajní tupouni ví že jim nemůžu sám nic dokázat.

Další kameru strčil špicl do obrazovky počítače nebo blízkého okolí, k pozorování co přesně člověk čte a jeho emocionálního výrazu jak to hodnotí, jestli se mu dotyčná věc líbí, považuje ji za zajímavou, slibnou, výnosnou, technologii, strategii,... Kvůli tomu to celé dělali.
Přes malware v počítači zaznamenávají psané poznámky, soukromé analýzy, soukromé návrhy řešení, o ty šlo, ty vykrádali špiclové. Banda zločinců, schovávající se formálně za „protiextremistickou/protiteroristickou“ operaci, lživou záminku. Ve skutečnosti jde o obyčejné zlodějské svinstvo, mimořádně výnosné. Na to paraziti u moci slyší, z toho jsou placení, z toho co kradou nám.
A při tom zničili člověka, který ty hodnoty vytvořil, mimo jiné vám všem zachránil krky (ačkoli někteří netuší o co šlo a překračuje to rozsah jejich dosavadních znalostí).
To skončilo (pokud nepočítám několik náznaků v textu výše). A pochybuji, že někde koupíte tolik štěstí, abyste se zachránili před důsledky vašeho vlastního jednání, povedete to zase do hnoje, jako už tolikrát.
Stačí zmínit Turecko, vojenský puč nařízený REXem stupidusem Obamou, zničil obranu jihovýchodu Evropy (namáhavě a dlouho vypracovávanou), nařídil vraždu demokraticky zvoleného prezidenta státu NATO (držte brázdu, nebo se budete bát tako Erdogan, když se ho pokusil podříznout Obama, "demokratický přítel"), zničil podle nesmyslného návrhu šéfa CIA, psychopata Brennana, zbytečně pozabíjel stovky lidí, stovky nevinných lidí jen v tom jednom případu, poslali tisíce vlastních lidí do mučíren – a sami se šli usmívat na bankety, na  soukromé pláže miliardářů s ubohým vkusem. Ovšem tihle kšeftmamoni vždy znají  správný slovo jak oblbnout voliče, zákazníky, ovečky,...

Krátký příběh, jak to chodí za fasádou místního režimu, o odvetné činnosti tajné služby na našem území, je na stránce zde.
 

 

 

 

 

 

 

 

utajovaným pachatelem puče v Turecku byl Obama,
věděl o něm předem, nařídil ho, způsobil katastrofu.